بهترین دفاتر برای جزوه نویسی

بهترین دفاتر برای جزوه نویسی

انتخاب یک دفتر مناسب جزوه نویسی برای دانشجویان و مخصوصا دانشجویانی که سال اولی هستند خیلی مهم است.

در این مقاله شما را با انواع دفاتر جزوه نویسی و ویژگی هایشان آشنا می کنیم.

چه دفترهایی مناسب دانشجویان است؟

دفترهایی که برگه های آن را بتوانیم کم و زیاد کنیم

دفتر دیوایدر دار

دفترجیب دار

دفتردکمه دار

دفتر کیفی

دفتر قفل فلزی

دفتر پلاستیکی

دفترجلد سخت

اکنون ویژگی های دفاتر مختلف را برسی می کنیم.

دفتری که بتوانیم برگه های آن را کم و زیاد کنیم

معمولا دانشجویان برای هردرس یک دفتر اختصاص نمی دهند، یک دفتر برای جزوه نویسی چند درس تهیه می کنند، این دفتر کلاسور ها قابلیت این را دارند که برگه های آن را کم وزیاد کنیم و هرقسمت را برای یک درس اختصاص دهیم. بنابراین دفتر کلاسوری یک دفتر مفید وکاربردی برای دانشجویان است.

 

دفتر دیوایدر دار دانشجویی چیترا

دفتر دیوایدر دار چیترا

دفتردیوایدر دار برای دانشجویانی که می خواهند از یک دفتر برای چند درس استفاده کنند مناسب است. با قرار گرفتن این جدا کننده ها بین صفحات ، شما می توانید هرقسمت را برای یک درس در نظر بگیرید، دفترهای دیوایدر دار برای سازماندهی و برنامه ریزی درسی بسیار مفید و کاربردی است. دیوایدر های چیترا ازجنس طلقی های رنگی براق است و این قابلیت را دارد که هرکدام از رنگ ها را برای یک درس اختصاص دهید و به راحتی به درس مورد نظر دسترسی پیدا کنید. 

دفتر جلد سخت طلقی چیترا با دیوایدر1000 میکرون تک سیم در 6رنگ متنوع تولید شده است.

 

دفتر جلد سخت چیترا ، جزوه نویسی

دفتر جلد سخت چیترا

 دفترهی جلد سخت مناسب دانشجویان  و دانش آموزانی که در طول سال ، تکالیف و تمرین های متنوعی دارند. این دفترها از جلد محکم و با دوام ساخته شده است ، از چند لایه مقوا که روی آن با یک لایه شفاف لمینت شده است و جذابیت وماندگاری آن را بیشتر کرده است. دفترهای جلد سخت چیترا در طرح های متتوع تولید شده که مناسب هر سلیقه و سن و سالی می باشد. این دفترها ماندگاری بالایی دارند و برای دانشجویان و دانش آموزانی که روزانه نیاز به نوشتن و یادداشت برداری دارند مناسب است.

دفترهای جلد سخت چیترا از برگه های ۸۰ گرمی تولید شده است و دارای ضخامت ایده آلی است که هنگام نوشتن جوهر روی آن پخش نمی شود و در پشت کاغذ اثری از فشار خودکار نیست.

دفترهای جلد سخت با صحافی ته دوخت، سیمی، و فنر ی تولید شده است. صحافی سیمی و فنری این ویژگی را دارد که دفتر در حالت ۱۸۰ درجه باز می شود و نوشتن و یادداشت برداری روی این دفترها لذت بخش است.

با دفترهای جلد سخت چیترا یک نوشتن لذت بخش را تجربه می کنید.

 

دفتر جلد سخت جزوه نویسی

 

دفترکلاسوری جلد سخت

دفتر کلاسوری های جلد سخت که صحافی سیمی و فنر دوبل دارند این ویژگی را دارند که وقتی از همه ی برگه های آن استفاده کردید، این برگه ها را خارج کنید و برگه های جدید و متناسب با ابعاد کلاسور جایگزین کنید و مجبور نباشید همه ی جزوه هایتان را حمل کنید.

مزایای دفتر کلاسور

داشتن زبانه های جداکنند یا دیوایدر که به راحتی به موضوع مورد نظر دسترسی پیدا می کنید

اضافه و کم کردن برگه ها و جابه جا کردن آنها در هر قسمت از دفتر

به راحتی می توانیم برگه ها را جدا کنیم و پرینت بگیریم بدون اینکه به دفتر آسیب برسد

دفتر جیب دار

حتما برای شما پیش آمده است که تعداد زیادی برگه یادداشت دارید که کیفتان را نامرتب کرده است. دفترهای جیب دار برای شما گزینه مناسبی می باشد. این دفترها برای دانشجویانی که برگه ها و یادداشت های کوچکی که نیاز به نگهداری در کنار جزوه هایشان دارند مناسب است. با داشتن دفتر جیب دار می توانید برگه ها و یادداشت های مهم خود را نگهداری کنید.

دفتر جزوه نویسی

 

دفتر دکمه دار

دفتر های دکمه دار قابلیت این را دارد که شما می توانید جزوه های دروس مختلف را تفکیک و سازماندهی کنید. این دفترها کلاسوری هستند و قابلیت کم وزیاد شدن برگه ها را دارند، در این دفترها دیوایدر قرارگرفته و شما میتوانید دروس مختلف را تفکیک کنید و برای چند درس مختلف استفاده کنید. در جداره ی بعصی از این دفترها ، قسمتی را برای گذاشتن یادداشت ها وبرگه های اضافه اختصاص داده اند.

دفتر کلاسوری جلد پلاستیکی

دفترهای جلد پلاستیکی محکم و بادوام هستند و به راحتی تمیز می شوند .از ویژگی های مهم این دفترها با دوام بودن آنهاست که با استفاده آن در دراز مدت خراب و پاره نمی شوند.

دفترهای قفل پلاستیکی و قفل فلزی نیز از آن دسته دفترهایی هستند که برای دانشجویان گزینه ی مناسبی است. دفترهای قفل فلزی در اثر باز وبسته کردن زیاد و تعویص برگه ها خراب نمی شوند. .

و از ویژگی های دفتر قفل پلاستیکی این است از رنگ های متنوعی برای کلاسور استفاده شده است، این دفترها قفل کلیپسی دارند و بازو بسته کردن آن راحت است.

دفتر جزوه نویسی ، گل گلی ، دخترانه

 

کدام جلد برای دفتر جزوه نویسی مناسب تر است؟

برای دفترهای جزوه نویسی اغلب از جلدهای سخت مقوایی و جلد پلاستیکی  انغطاف پذیر و سخت و چرمی استفاده می کنند.. بعصی از جلدهای دفتر دانشجویی ازجنس مقوا است که روی آن را با روکش های پارچه ای متنوع در طرح های مختلف پوشانده اند.

اما بهتر است برای حفاظت از محیط زیست از جنس پلاستیکی کمتر استفاده شود.

 

جلد هایی که مجددا بتوانید از آن استفاده کنید

بعضی از تولید کنندگان جلدهابی محکم و با دوام ساخته اند که پس از تمام برگه ها، می توانید مجددا کاغذ جدید مطابق با سایز همان جلد تهیه و جایگزین کنید، جنس این جلد ها محکم و با دوام است و به راحتی خراب نمی شود و از دفتر شما محافظت می کند .

دفتر با ابعاد مناسب بگیرید 

دفترهای جزوه نویسی باید در اندازه ای باشد که در کیف دانشجویی شما جا بگیرد، و برای انتخاب سایز دفتر با توجه به رشته ای که دارید و نیاز درسی تان ابعاد دفتر را انتخاب کنید، درس هایی که نیاز به رسم نمودار و شکل است بهتر است از دفتر های سایزB5 استفاده کنید که فضای ترسیم شکل و نمودار را داشته باشد.

امیدوارم این مقاله برایتان مفید بوده باشد با آرزوی سلامتی و موفقیت همه ی دانشجویان عزیز

نظر خود را بنویسید

 تماس با پشتیبانی