خلاصه کتاب آیین دوست یابی

خلاصه کتاب آیین دوست یابی

همه می‌خواهند تاثیرگذاری شان را در زندگی دوستانشان احساس کنند و روابطی محکم و دور از دلخوری داشته باشند. کارنگی پیش از نوشتن کتاب آیین دوست یابی متوجه شد افرادی که در کسب و کار خودشان موفق هستند لزوماً علم بالایی درباره آن موضوع ندارند بلکه روابط عمومی بالای آنها است که سبب موفقیت در کارهایشان می‌شود.

 

کتاب" آیین دوست یابی" نام اصلی این کتاب : ( چگونه می توان دوست یافت و بر مردم تاثیر گذارد) کتابی در سبک خودیاری نوشته دیل کارنِگی است. این کتاب از نخستین و بهترین کتاب های کمک به خود است نخستین چاپ این کتاب در سال ۱۹۳۶ بود .

این کتاب بیش از ۱۵ میلیون نسخه در جهان داشته است و جزو پرفروش‌ترین کتاب‌های دنیاست.

 

 

خلاصه کتاب آیین دوست یابی

کتاب آیین دوست یابی با بیانی ساده و روان بهت یاد میده که چطور به یک فرد اجتماعی و محبوب تبدیل بشی و بهت کمک می کنه میزان اعتماد به نفس، نفوذ و تاثیر گذاریت را بالا ببری.

بیایید باهم خلاصه ای از کتاب آیین دوست یابی را بخوانیم.

فصل اول

 

آیین دوست یابی دوست صمیمی ذوستانه

چگونه با دیگران رفتار کنیم و با یکدیگر کنار بیایم؟

اگر می خواهید عسل داشته باشید، به کندو لگد نزنید!

انتقاد نکنید، ایراد نگیرید

اکثر مردم از هرچند خطایی که مرتکب می شوند به ندرت پیش می آید که خود را سرزنش کنند. در واقع غرورشان باعث می شود که خود را خطا کار ندانند و کار خود را توجیح می کنند.

انتفاد کردن این افراد خطر دارد.

این افراد احساس می کنند که مهم بودنشان زیر سوال رفته و به غرورشان لطمه وارد شده و نتیجه این انتقاد برانگیخته شدن احساس کینه ودشمنی در این افراد است.

با این حال هنگام معاشرت با این افراد حواسمان را جمع کنیم که با چه کسی سر وکار داریم ، این افراد معمولا منطق سرشان نمی شود. تعصبات و عقاید خودشان را دارند و افراد مغرور و خودخواهی هستند.

بیاید بجای اینکه این افراد را محکوم کنیم، بیشتر آنها را بشناسیم. چرا اینجوری رفتار می کنند؟ این کار بهتر از انتقاد کردن است.

 فصل دوم 


دوستی ،کودکانه،آیین دوست یابی

 

چگونه افراد را به انجام کاری ترغیب کنیم؟

باید در طرف مقابل میل و انگیزه آن کار را به وجود بیاوریم. جز علاقه مند کردن افراد به کار راه دیگری وجود ندارد، اگر به کاری علاقه نداشته باشیم نمی توانیم در آن کار موفق شویم. باید در طرف مقابل میل به انجام کار به وجود بیاوریم.

دیل کارنگی میگه :تو وقتی موفقی که از کاری که انجام میدی لذت ببری.

 

 

دوستی، آیین دوست یابی

دکتر جان دویی: عمیق ترین انگیزه در آدم ها میل به مهم بودن است.

یا خودمانی تر بگویم؛ همه ی ما دوست داریم که ما را فرد مهمی تلقی کنند و ما رادرمیان سرها ، سری به حساب آورند.

به گفته ی دیل کارنِگی: شک ندارم که اگر میل به مهم بودن در نهاد آدمی از همان آغاز در میان نیاکان ما وجود نداشت ، این تمدن چشمگیر و خیره کننده به وجود نمی آمد. همین میل به مهم بودن است که ما را وادار می کند بهترین ها را بخواهیم ، بهترین لباس ها را بپوشبم ، بهترین خانه ها را داشته باشیم و بهترین اتوموبیل سوار شویم. جایگاه فرزندانمان هم برایمان خیلی مهم است ؛ بهترین رشته ، بهترین دانشگاه و همواره بهترین ها را میخواهیم که نشان دهیم چقدر مهم هستیم.

این گونه افراد همیشه سعی دارند برای جلب توجه معلومات و افتخاراتشان را به رخ بکشند.

این ها جنبه های مثبت میل به مهم بودن بود که ما را به این سمت و سو سوق می داد.

اما این سکه ی میل به مهم بودن روی دیگری هم دارد

این میل به مهم بودن و جلب توجه کردن بعضی از نوجوانان را به سمت کارهای خلاف می کشد. آنها از این طریق میخواهند دیده شوند و این کار عواقب بدی برای آنها دارد.

تشویق کنید

ما به صورت فطری علاقمند به تایید وتحسین دیگران هستیم . تشویق و تایید عامل محرکی برای پیشرفت ما در هرزمینه ای است. تشویق باعث انگیزه ی بیشتری برای انجام کارها ، شادی و نشاط در افراد می شود. فرد با اشتیاق و لذت کارهایی را که مورد تشویق قرار گرفته انجام می دهد.

انتقاد نکنید

با انتقاد کردن و ایراد گرفتن استعداد و تلاش در کسانی که برای شما کار می کنند را می کشید. بهتر است قبل از انتقاد کردن و گفتن اشکالات طرف مقابل کمی در مورد توانمندی و خوبی های او بگویید، این کار باعث می شود فرد احساس کند شما با اودوست هستید و با او دشمنی ندارید . در نتیجه با منطق بهتری به حرف های شما گوش می دهد و برای بهتر شدن در کارش تلاش می کند.

فرق تملق و تمجید

فرد چاپلوس عزت نفس ندارد و چاپلوسی از روی ریا کاری است . اما تعریف کردن حس صادقانه و خوبی است که به فرد داریم را به او می گوییم و قابلیت هایی که دارد را بیان می کنیم. مردم فرق این دوتا را به خوبی می فهمند ، پس بیایید هر روز انرژی مثبت به دیگران بدهیم وآنها را شاد کنیم.

فصل سوم

 

دوستی

چگونه دیگران را متقاعد کنیم

در برخورد با دیگران خودخواهانه و غیر منطقی عمل نکنید. اگه می خواهید آنها را متقاعد کنید که با توجه به خواسته ی شما عمل کنند ابتدا باید به علایق و خواسته های آنها توجه کنید. مثلا اگر می خواهید پسرتان سیگار نکشد . سنجیده عمل کنید اورا نصیحت نکنید و رابطه خود را با فرزندتان بیشتر کنید.به نقاط قوت و توانایی هایش توجه کنید و به او نشان دهید که چقدر به توانایی های دیگر او افتخار می کنید.

این یک گام مثبت برای تقویت رابطه ی شماست .

با مهربانی ناراحتی خود را از این شرایط به وجود آمده ابراز کنید و سعی کنید بیشتر شنونده باشید و دلایل او را بشنوید و راه حلی برای این مشکل پیدا کنید.

فصل چهارم

 

دوستی

 محبوبیت

برای محبوب شدن بهتر است از روش هایی استفاده کنید که شما را محبوب می کند و از روش نامناسب استفاده نکنید. نسبت به دیگران ذهنیت منفی نداشته باشید که اگر این گونه باشد نا خودآگاه برنگاه و کلام شما تاثیر می گذارد.

در مناسبت های مختلف به یکدیگر هدیه دهید ، با تماس تلفنی و دیدار حظوری با یکدیگر در ارتباط باشید‌ و بدون هیچ چشمداشتی به دیگران خوبی کنید.

 

 

فصل پنجم

یک راه ساده برای جلب دوستی

ببینید که یک لبخند چه تاثیری روی افراد می گذارد، با یک لبخند زدن به طرف مقابل می گویید ؛ دوستت دارم، ازدیدنت خوشحالم، چقدر با دیدنت حالم بهتر است و ...

آبراهام لینکلن می گوید: مردم همان اندازه احساس خوشبختی می کنند که تصمیم گرفته اند خوشبخت باشند. یه ضرب المثل چینی هم میگه: مردی که لبخند به چهره ندارد نباید دکان باز کند. لبخند باعث احساس رضایت و آرامش در افراد می شود. پس تا می توانی شاد باش و بخند و این گوهر گران بها را به دیگران نیز هدیه کن

دیل کارنگی: اگر می بینی کسی به روی تو لبخند نمی زند، علت را در لبان فرو بسته ی خود جست و جو کن. 

فصل ششم

نام افراد را بخاطر بسپارید

وقتی پس از اولین ملاقات کوتاه نام افراد را به خاطر بسپارید به این معنی است که این دیدن و برخورد با او برای شما با ارزش بوده است و به طرف مقابل احساس مهم بودن می دهد و باعث ارتباطات جدید و صمیمانه تری می شود.

فصل هفتم

مهارت گفت و گو

شنونده ی خوبی باشیم

یکی از مهم ترین مهارت های ارتباطی هنر گوش دادن است. در ارتباط با افراد با علاقه به صحبت هایشان گوش دهید و شش دانگ حواستان را به او بدهید و با اشاره های کلامی توجه خود را نشان دهید، با لبخند زدن، تکان دادن سر به گوینده نشان دهید که حرف هایش را می شنوید. وسط حرف هایش نپرید، کل کل نکنید، او را عصبانی نکنید و از او سوالاتی کنید که با شور واشتیاق جواب بدهد و او را تشویق کنید که درباره خودش و موفقیت هایش حرف بزند.

دیل کارنگی: حالت چهره ای که فرد به خود می گیرد، به مراتب مهم تر از لباسی است که می پوشد.

 

فصل هشتم

جلب محبت و دوستی

برای صمیمیت رابطه بهتر است درمورد موضوعاتی که به آن علاقه دارند صحبت کنید.

فصل نهم

ازصمیم قلب خوبی کنید

به دوستان خود از صمیم قلب و بدون توقع خوبی کنید. اگر دوستتان نیاز به همراهی دارد کنارش بمانید ، اگر مریض شد به عیادتش بروید ، اگر دوستتان سر کلاس غایب بود مطالب را برایش یادداشت کنید که عقب نماند. به خاطر داشته باشید که اگر دوست خوبی باشید دیگران هم می خواهند دوست خوبی برای شما باشند‌.

 

این 9 قانون  کتاب آیین دوست یابی را به خاطر داشته باشید.

 

دوستی

9قانون برای ایجاد تغییر در افراد بدون دلخوری و عصبانی کردن

با تشویق و تحسین صادقانه شروع کنید

افراد را به صورت غیر مستقیم از اشتباهاتشان آگاه کنید

قبل از دیگران از اشتباهات خود صحبت کنید

به جای دستور دادن ابتدا سوالاتی بپرسید

اجازه دهید طرف مقابل وجهه خود را حفظ کند

هر نوع پیشرفت کوچک و بزرگی را تحسین کنید

به دیگران اعتبار دهید تا اعتماد به نفس پیدا کنند

اشتباهات را به گونه‌ای نمایش دهید که قابل اصلاح هستند

دیگران را با پیشنهادهای جذاب خود خوشحال کنید

 

امیدوارم از خوندن این کتاب لذت برده باشید

خوندن این کتاب رو به کسایی که به دنبال روابط اجتماعی بهتر و تاثیر گذار ترند توصیه می کنم .

 

نظر خود را بنویسید

 تماس با پشتیبانی