دفتر املا

دفتر املا

دبستان یکی از مهمترین و خاطره انگیز ترین مقاطع تحصیلی دانش آموزان است. همه ی دانش آموزان به لوازم تحریر علاقه دارند حتی ما بزرگ ترها هم و قتی به یک فروشگاه لوازم التحریر می رویم با دیدن طرح های مختلف و جذاب لوازم تحریر ذوق زده می شویم . اما برای تهیه هریک از اقلام لوازم التحریر باید دقت کنیم‌ . انتخاب لوازم التحریر روی فرهنگ و شخصیت فرزندمان تاثیر دارد.

امروزه داشتن دفترهای اختصاصی املا یک تجربه شیرین برای دبستانی ها است.

این دفترها به گونه ای طراحی شده است که هر دانش آموزی مجذوب آن می شود. نوشتن یک فرایند عالی و ازجمله مهارت هایی است که کودکان باید در آن رشد کنند. این دفترها برای بچه هایی که کند نویس هستند یا حتی به املا علاقه ندارند مناسب است.

دفتر املا

 

با کودکانتان به خرید بروید

خرید کردن هم یک نوع مهارت است که بچه ها باید یاد بگیرند. با این کار به کودکانتان می آموزید که حق انتخاب دارند و اعتماد بنفس کودکتان بیشتر می شود. با توجه به سلیقه فرزندتان دفتر املا مورد علاقه اش را بخرید، اجازه دهید فرزندتان شخصیت کارتونی مورد علاقه اش را انتخاب کند و از انتخابش لذت ببرد.

البته حواستان به کیفیت دفتر باشد

هر دفتری مناسب املا نوشتن نیست . برای فرزندتان دفتر خوب بخرید

اندازه دفتر خیلی مهم است، دفترهایی که سایز بزرگ هستند انتخاب درستی برای دفتر املا نیست. این دفترها که اندازه کاغذ A4 است برای نقاشی کردن مناسب است. برای نوشتن بهتر است از دفتر سایز مناسب استفاده کنید. دفتری که سبک باشد و حمل آن برای کودکتان راحت باشد.

دفتر املا

 

چه دفتر املایی برای کودکم بگیرم؟

دفتری که از نظر ظاهری ، زیبا ، شیک و خوش رنگ و خوش دست باشد.

دفتری برای املا مناسب است که باز و بسته کردن آن راحت باشد و هنگام نوشتن لازم نباشد کودکتان هر بار دستش را روی قسمتی از دفتر بگذارد تا دفتربسته نشود، دفتر های سیمی به دلیل اینکه خیلی راحت باز و بسته می شوند گزینه ی مناسبی برای دفتر املا می باشد. هنگام خرید دفتر سیمی دقت کنید که با باز وبسته شدن دفتر ، برگ های کاغذ زیر فشار فنر جمع و له نشود.

کیفیت جلد دفتر

هنگام خرید دفتر املا به جلد دفتر توجه کنید. اگر دفتر جلد نازکی داشته باشد به مرور زمان یعنی با چند بار استفاده کردن خراب می شود و چروک می خورد، طرح روی آن پاک می شود ، به راحتی کنده می شود و شما مجبورید وسط سال از یک دفتر املای دیگری استفاده کنید. معمولا یک دفتر املا برای طول سال کافی است ، پس یک دفتر املای با کیفیت بگیرید و در آخر سال دفتر املای کودکتان را نگهداری کنید تا فرزندتان یک یادگاری از کودکی خویش داشته باشد.

به جنس کاغذ دفتر املا توجه کنید

هنگام خرید به رنگ و جنس دفتر املا توجه کنید. رنگ کاغذ کدر نباشد ، کاغذ سفید لذت نوشتن با مداد را چند برابر می کند . کاغذ باید سفید و جنس آن نازک نباشد که هنگام نوشتن از طرف دیگر بیرون بزند و با چند بار پاک کردن کاغذ پاره شود. کاغذ هایی که ضخیم تر هستند کیفیت و دوام بیشتری دارند.

طرح داخله دفتر املا چیترا

 

طرح دخله دفتر املا

به خط زمینه دفتر املا توجه کنید

  فاصله خطوط در دفتر املا با فاصله خطوط در دفترهای معمولی فرق می کند ، اندازه  هر دو خط در دفتر معمولی  یک خط دردفتر املا محسوب می شود.

خطوط زمینه باید از ضخامت نوک مداد کمتر باشد. دفتر املاهایی که خطوط زمینه با ضخامت زیادی دارند برای نوشتن مناسب نیست و حتی رو دست خط کودکان تاثیر دارد. به رنگ خط زمینه و فاصله بین خطوط توجه کنید که استاندارد باشد و فرزندتان از نوشتن املا لذت ببرد.

تعداد صفحات دفتر

دفتر را بر اساس محتوای کتاب انتخاب کنید،  دفتر املا باید با تعداد هفته های تحصیلی مطابقت داشته باشد ، یعنی در هر هفته تقریبا دوقسمت از دفتر مورد نیاز است  پس با این حساب دفترهای ۱۰۰ برگ و ۸۰ برگ مناسب املا نیست ، حجم زیاد این دفترها باعث سنگینی کوله پشتی کودکتان می شود و حمل آن آسان نیست.

فرزندتان را تشویق کنید

بچه ها به دفتر املا هایی که برچسب آفرین دارند خیلی علاقه مندند و همین باعث می شود که برای گرفتن برچسب آفرین با دقت بیشتری املا بنویسند. یک دفتر املای اختصاصی برای خانه و یک دفتر برای مدرسه تهیه کنید و به عملکرد و پیشرفت فرزندتان امتیاز دهید وبا تشویق کردن استعداد نوشتن کودکتان را پرورش دهید.

   دفتر املا چیترا بهترین و استاندارد ترین دفتر از نظر صحافی و طراحی برای دبستانی های عزیز

 

دفتر املا چیترا

دفاتر جلد طلقی املا با برچسب آفرین

جلد سایز خشتی بزرگ ۵۰ برگ

نوع صحافی:  تک فنر استیل لب گرد

دفتر املای چیترا با توجه به نیاز هر فرد به صحیح نوشتن تألیف شده است. در هر برگ، صفحاتی برای یادداشت املا آورده شده که دانش‌آموز پس از شنیدن عباراتی که آموزگار یا والدین برای او می‌خواند، املای خود را یادداشت می‌‎کند. او بعد از نوشتن املا باید اشتباهات خود را در صفحه‌ای روبه‌رو دوباره یادداشت کند و با آن‌ها جمله‌سازی کند همین موضوع سبب می‌شود اشتباه را مرور کرده و کلمه‌ی درست را یاد بگیرد.

همچنین در این دفتر عناوینی مانند برنامه هفتگی، تاریخ، ارزشیابی توصیفی، محلی برای امضاء والدین و آموزگار و محل نصب برچسب تهیه‌شده است.

و در آخر برچسب‌های برای تشویق دانش‌آموزان پیوست شده که والدین یا آموزگار می‌توانند با استفاده از آن‌ها عملکرد و پیشرفت دانش‌آموزان امتیاز بدهند.

این محصول در چند طرح مختلف بنا به سلیقه‌ی دانش‌آموزان به چاپ رسیده است.

 

طرح های مختلف دفتر املا چیترا

امیدوارم از این مقاله لذت برده باشید.

روز و روزگارتون پر از موفقیت

وزندگیتون در پناه خدا

 

فرهاد جهانگیری

موسس برند کشوری چیترا

نظر خود را بنویسید

 تماس با پشتیبانی