ما به شما در مشاوره چه کمکی میکنیم

ما به شما در مشاوره چه کمکی میکنیم

 

در دنیای مدرن هویت هر فردی با شغلش سنجیده میشود . در گذشته شما وقتی وارد یک اجتماع می شدید ابتدا از اصالتتان می پرسیدند ولی در زمان الان اولین چیزی که از یک فرد پرسیده میشود، شغل او است .

در واقع این شغل ما است که نشان دهنده  حدود زیادی از جایگاه اجتماعی ما است ، چون شغل ما نشان از ذکاوت ، توانایی و همچنین تعیین کننده توان مالی است .

در گذشته هر فردی معمولا شغل پدر و نیاکان خودش را ادامه میداد . و معمولا دغدغه شغلی نداشت ، ولی امروزه با پیشرفت جوامع و تخصصی شدن شغلها و  همچنین آزادی عملی که هر فرد دارد میتواند هر شغلی را که دوست دارد انتخاب کند ، که این خود پیچیدگی های خودش را دارد و نیاز به مشاوران با تجربه و حرفه ای است .

 

مشاور کسب و کار

انتخاب مشاور از اصلی ترین و تعیین کننده ترین مواردی خواهد بود که یک نفر میتواند داشته باشد .

قطعا باید مشاوری انتخاب کند که خود مشاور تجربه کافی در حوزه کسب و کار داشته باشد ، علاوه بر تجربه تخصص کافی در این زمینه نیز از مشخصه های یک مشاور قابل اعتماد است ، در اغلب موارد مشاوری قابل اعتماد است که خودش کاری کرده باشد و صاحب کسب و کار و برند معتبری باشد. 

در صورتی که بتوانید از کارافرینانی که هم برگزیده از طرف سازمانهای معتبری مثل وزارت کار باشند و هم خودشان خالق کسب و کار باشند جهت مشاوره انتخاب کنید میتواند در ایده یابی و راه اندازی کارتان به شما کمک شایانی بکنند ، هر چند باید مد نظر داشته باشید که معمولا کارافرینانی که صاحب کسب و کار هستند کمتر فرصت مشاوره دارند باید جهت گرفتن مشاوره از این فراد سماجت بیشتری به خرج دهید و بعضی شاید زمان زیادی را منتظر نوبتشان باشید ولی در صورتی که موفق به دریافت مشاوره از این دسته افراد شوید موفقیت شما در کارتان تضمین شده تر هست .

 وقتی شما مشاورتان را انتخاب کردید،  باید جلسات منظم خودتان را شروع کنید و اطلاعات خودتان را صادقانه در اختیار مشاورتان قرار دهید تا مشاور بتواند بهترین راهنمایی را دشته باشد و شما بهترین خروجی را بگیرید .

 

مشاوره وموفقیت

 ما برای مشاوره به اطلاعات زیر از شما احتیاج داریم :

معرفی کامل خودتان

در حال حاضر مشغول به چه کاری هستید ؟

چند سال دارید ؟

رشته تحصیلی شما چه بوده ؟

مدرک خود را از چه دانشگاهی گرفته اید ؟

علایق شما چیست ؟

چه توانایی هایی دارید ؟

از اصلی ترین مواردی که مورد نظر ما است توانایی های شما است ، اینکه شما در چه کاری مهارت دارید یا علاقه به کسب مهارت در چه رشته ای را دارید .

موضوع مهم که باید به آن توجه کنید این است که مهارت ها به هیچ عنوان محدود نیستند و میتوانید به راحتی بیان کنید . 

جواب تمام این موارد میتواند منجر به یک پیشنهاد کاری خوب از طرف ما باشد .

ایده ال شما برای زندگی شم چیست ؟

دوست دارید در آینده با چه کیفیتی زندگی کنید ؟

الگوهای زندگی شما چه کسانی هستند ؟

خودتان را پنج سال بعد در کجا میبینید ؟

وقتی این اطلاعات را در اختیار ما قرار دادید ما بر اساس این اطلاعات و سنجش بازار و شرایط روز جامعه به شما پیشنهاد شغل میدهیم . 

و معمولا چند گزینه را مطرح میکنیم که شما میتوانید یکی از آنها را انتخاب کنید و یا درخواست شغل دیگری را بدهید که در نهایت به یک نتیجه میرسید .

پس از مرحله انتخاب شغل ، تیم ما شما نحوه اجرای کار و امکانات و در صورت نیاز داشتن کارتان به سرمایه و میزان سرمایه گذاری را در قالب بیزنس پلن  در اختیار شما قرار می دهد .

 

مشاوره شغلی

پس از آماده سازی امکانات اولیه راه اندازی کسب و کار توسط شما ، ما همکاری عملی جهت اجرای کار را با شما شروع میکنیم ، برخی از مواردی که در بیزینس پلان یان میکنیم به شرح ذیل است :

1- استخدام نیرو های کاری در صورتی که کار شما علاوه بر خودتان نیاز به افرادی دیگری هم باشد .

2- اجرای مدل فروش که در بیزنس پلن امده است .

3- رفع چالش هایی که پیش بینی نشده است مانند ری اکشن های رقبا و بازار سنتی به شما و کارهای که امکان دارد در مقابله با شما انجام دهند .

4- نظارت بر عملکرد مالی شما در بازار و جلوگیری از عواقب نابسامانی های مالی  .

5- طراحی برنامه تبلیغاتی .

موارد گفته شده بخشی از مواردی هست که کسب و کارهای نوین را به چالش میکشد و در صورت کم تجربه بودن میتواند اسیب های جدی وارد کند. 

درصد بالایی از بیزنس های نوپا کمتر از سه سال ورشکست میشوند که مهمترین علت آن موارد فوق میباشد.

شرکتی با سوددهی خوب وارد بازار میشود ولی در مواردی جزئی به خاطر کم تجربگی علی رغم نقشه اولیه خوب از دور رقابت حذف میشود .

مشاوره

چه افرادی نیاز به مشاوره شغلی دارند ؟

1- داشنجویان فارغ التحصیل  و افرادی که تازه میخواهند وارد بازار کار شوند 

این افراد از جمله افرادی هستند که باید با وسواس خاصی شغل خودشان را انتخاب کنند . معمولا اطلاعات کافی از بازار کار ندارند و براساس آموخته های علمی و دانشگاه که البته ارزشمند هست وارد بازار کار میشوند ولی بعد از ورود با موارد متعدد پیش بینی نشده مواجه میشوند که بعضا به تعطیلی و ضرر و زیان کسب و کارشان منتهی میشود.

ایده یابی واقع گرایانه و مبتی بر تجارب توسط مشاور کارآزموده از مهتمرین چیزی است که این گروه باید مد نظر داشته باشند 

2- افرادی که نیاز به شغل دوم دارند 

این گروه معمولا شامل کارمندان دولت و بخش های خصوصی هستند. 

در ایده یابی برای این افراد مهمترین چیزی که باید توسط مشاور باید مد نظر گرفته شده باشد این است که شغلی انتخاب شود که وقت زیادی از طرف گرفته نشود و معمولا نیاز به حضور دائم طرف نباشد. 

 این را هم مد نظر داشته باشید که شغل دوم اغلب از شغل اول پردامد تر است ولی خیلی وقت ها با سرمایه و فکر طرف کار میکند 

 

مشاوره شغلی و تحصیلی

3- افراد فرهیخته ای مثل هنرمندان ، نویسندگان ، ورزشکاران ، فعالان فرهنگی اجتماعی 

یک جمله بسیار طلایی وجود دارد که میگوید هر هنری که نتوانی به پول تبدیلش کنی در نهایت عمر چندانی نخواهد داشت و دایره گسترش ان از اطرافت دور تر نخواهد بود . 

یکی از دلایل رشد پرسرعت و پربرکت هنرهای غربی این است که به راحتی به پول تبدیل میشود. کنسرت های میلیاردی ، تابلوهای میلیاردی ، فیلم های میلیاردی .... 

متاسفانه در فرهنگ شرقی هنر و هنرمند به درویشی شهره شده و باور هنرمندهای ما از پول هنر زیاد مثبت نیست و هنر اغلب پول کمتری دارد و این یعنی هنرمند در رفاهی که باید باشد نیست .

 

مشاور کسب و کار

 

یکی از تخصص های تیم فرهاد جهانگیری پیشنهاد راهکارهایی عملیاتی به هنرمندان و فعالان اجتماعی و فرهنگی هست که بتوانند از هنر خودشان درامدزایی در خور داشته باشند و هنر خود را تعالی بخشند .

4- افرادی که بیزنس دارند ولی با توجه به تغییرات خواسته های مخاطبان نیاز به تغییر دارند 

نیازهای جامعه به شدت در حال تغییر هستند و صاحبان کسب و کارهای باید خودشان را به روز کنند والا دایره عقب میمانند .

من در یکی از کلیپ ها گفتم که یک سوپر مارکت را میشناسم که دقیقا چهل سال است که به یک روش میفروشد و تاکید کردم دقیقا چهل سال

خوب این فرد توقع دارد که بتواند مثل همیشه یکه تاز میدان باشد در صورتی که تغییرات اطراف خودش را نمیبیند 

و یا حتی در شغل های به روزتری مثل وکالت و طبابت هم همین اتفاق افتاده است .

ما در اینده تمام کارهای پزشکی و چک اپ خودمان را توسط نرم افزار های انجام خواهیم داد و دیگر نیازی به پزشکهایی که در مطب بنشینند و ما را معاینه کنند نداریم ، پزشکان ما باید دنبال راه های جدید باشند .

در حوزه وکالت الان اپلینکیشن هایی کار میکنند که در اینده بهترین دادخواست ها را با پردازش هزاران دادخواست مشابه و موارد دیگه مورد نیاز توسط ابر رایانه ها برای ما نتظیم کنند و ما به دادگاه ارائه دهیم و دیگر نیاز به وکیل به این شکل نخواهیم داشت ، حتی در شرایط الان هم شکل گرفتن پروند مثل سابق نیست باید طرحی نو اندیشید .

 

مشاور کسب و کار

یکی دیگه از کارهای مشاوره تخصصی تیم فرهاد  جهانگیری به روز کردن کسب و کارهای سنتی و ارائه راهکار های جدید است که سالهای گذشته پروژه ها و کیس های  مشاوره ای موفقی در این حوزه داشته است .

5- از دیگر افرادی که نیاز شدید به مشاوره کسب و کار دارند ، صاحبان کسب و کارهایی هستند که علی رغم سرمایه گذاری زیاد بازخورد خوب و رضایت بخشی ندارند ،

که از جمله این افراد کشاورزان سنتی و دامداران سنتی کشورمان هستند ، این گروه اغلب با ریسک بالایی در حال انجام کار هستند و بعضی سالها به راندمان مورد نظرشان نمیرسند . و دوره بازگشت سرمایه گذاری این افراد بسیار طولانی است و با به دست آمدن محصول اتفاقات غیر قابل پیش بینی باعث از بین رفتن نتیجه زحمتشان میشود .

در صورتی با یک ترفند میشود هم دوره سرمایه گذاری را کم کرد و هم ریسک را پایین اورد . متاسفانه جهاد کشاورزی هم که متولی این امر است آموزش کافی نمیدهد و یا کلا آموزش نمیدهد.

 

 

یکی دیگر از تخصص های تیم فرهاد جهانگیری ارائه خدمات مشاوره به این عزیزان جهت بهبود فرایند و بهبود راندمان کسب و کارشان است .

              این مقاله دائما به روز میشود و ویرایش میشود 

             لطفا نظرات ارزشمند خودتان را برای ما بنویسید.

                      فرهاد جهانگیری

                      کارافرین برتر

                     مشاور راه اندازی کسب و کار

                     موسس برند معظم و کشوری چیترا

نظر خود را بنویسید

نظرات 1

سلام.برای ارتباط باگروه مشاوره شما ازچه طریق باید اقدام کرد؟
۱۳۹۹/۵/۲۱
 تماس با پشتیبانی