نکات مهم در طراحی دفتر تلفن

نکات مهم در طراحی دفتر تلفن

دفتر تلفن یک دفتر کاغذی هست که در آن شماره تلفن و ادرس و ادرس ایمیل مشتریان یا مشترکان و یا دوستان و بستگان به ترتیب حروف نوشته م شود و به راحتی میتوان به آن دسترسی داشت و استفاده کرد

در این عصر با وحود اینکه گوشی های هوشمند و ابزارهای پیشرفته جای دفتر تلفن را گرفته اند، همچنان دفتر تلفن محبوبیت خود را دارد زیرا یک منشی شرکت، مسئول دفتر یا اداره نمی تواند همه ی شماره ها را در گوشی سیو کند، بایدشماره ها را در دفتر تلفن یادداشت کند.

ویا خیلی از پدربزرگ و مادربزرگ ها دوست ندارند یا اصلا نمی توانند با گوشی های هوشمند کار کنند آنها نیاز به دفتر تلفن نیاز دارند.بعضی ها هم عادت دارند در کنار میزتلفن حتما یک دفتر تلفن داشته باشند وهنگام شماره گیری به گوشی مراجعه نکنند. درکل دفتر تلفن همچنان جایگاه خودش را دارد.

حالا باهم مروری داشته باشیم که طراحی یک دفتر تلفن خوب باید چگونه باشد  و چه ویژگی هایی داشته باشد.

در ابتدا باید ویژگی های یک دفتر تلفن مناسب را بدونیم و بدانیم دفتر تلفن چه کاربردهای دارد  و بر اساس آن طراحی کنیم .

 

دفتر تلفن

 

کاربردهای دفتر تلفن

برای بازاریابی مشاغل خود از دفتر تلفن استفاده می کنند

برای تبلیغات پیشرفته می توانید کسب و کار خود را به صورت چاپ رنگی و باکیفیت برند ومحصولات خود را روی دفتر تلفن چاپ کنید، دفتر تلفن ابزار خوبی برای بازار یابی است زیرا بر خلاف روزنامه هاو مجله هایی که پس از خواندن دور انداخته می شوند، دفتر تلفن همیشه در دسترس کاربران است و سال ها از آن نگهداری می کنند. حتی در مقایسه با سررسید هم دفتر تلفن ماندگاری بیشتری در نزد مشتری دارد.

پس یکی از استفاده و کاربردهای دفتر تلفن استفاده برای بازاریابی مشاغل شما هست .

 

دفتر تلفن

برای دریافت کمک های اضطراری از فهرست دفتر تلفن استفاده می کنند

مخاطبین مفیدی در فهرست دفتر تلفن موجود است که در صورت هر گونه سرویس اضطراری میتوانید آنها را شماره گیری کنید در صورت سرقت ، خدمات امداد نجات،  خدمات پزشکی ، آتش نشانی ، پلیس، دفتر تلفن فهرست اطلاعات تماس را در اختیار شما قرار می دهد . خیلی وقت ها اتفاق می افتد که شما دسترسی به گوشی هوشمند خودتان ندارید و یا اطاعات گوشی شما از بین می رود ، داشتن یک دفتر تلفن به شما کمک میکند تا شماره های مهم خود را همیشه  داشته باشید و در دسترس شما باشد. داشتن یک دفتر تلفن می تواند به شما در مواقع ضروری کمک شایانی بکند.

ویژگی دفتر تلفن

جلد مناسب داشته باشد

 منظور از جلد مناسب جلدی است که با استفاده مداوم پاره نشود و زیبایی ظاهری خودش را حفظ کند و یا با یک بار زمین خوردن پاره نشود.

کلا جلد به عنوان دکور دفتر تلفن شما هست . دفتر تلفن خوب از جلد زیبا و محکمی تولید شده است .

صحافی خیلی خوبی داشته باشد

در مقاله صحافی توضیح کاملی داده ایم (لینک مقاله صحافی ) معمولا دفتر تلفن های سیمی صحافی می شوند به خاطر اینکه به راحتی باز و بسته شوند ولی در بعضی از دفتر تلفن ها هم از صحافی دوخت استفاده میشود که کیفیت خوبی هم دارد. در کل نوع صحافی میتواند تاثیر زیادی بر کیفیت دفتر تلفن داشته باشد .و جلد مناسب از اهمیت زیادی برخوردار است زیراباید سال ها مهمان خانه ها ،اداره هاو ... باشد و با باز و بسته کردن زیاد پاره نشود. 

کاغذ از جنس مرغوب و زخیمی باشد

جنس کاغذ استفاده شده در دفتر تلفن هم از اهمیت زیادی برخودار است به دلیل استفاده مداوم و طولانی مدت از دفتر تلفن باید از کاغذهای ضخیم استفاده شود. معمولا از مقواهای ضخیم 300 گرم و حتی 350 و 400 گرم برای داخله دفتر باید استفاده شود که البته میتوان به جای مقوا از گلاسه هم با گرماژ بالا استفاده کرد ، که علاوه بر محکمی جلوه زیبایی هم به دفتر تلفن می دهد .

پس یکی دیگه از ایتم های مهم طراحی دفتر تلفن خوب این است که از کاغذ مناسب و ضخیم استفاده کنیم 

فنرهای ایده آل و بزرگی داشته باشد

برای صحافی یک دفتر تلفن خوب بهترین مدل صحافی استفاده از صحافی فنری اون هم از فنر های تک میباشد ، فنر باید بزرگ باشد که وقتی صفحات را ورق می زنیم ته کاغذ ها به هم گیر نکند و همدیگر را خراب نکنند و پاره نشود. فنر ها به دو صورت فنر تک و فنر دوبل استفاده می شود که بهتر است در فنر های دوبل از فنر روکش دار استفاده شود و یا از فنر های بدون روکش که ابکاری شده است استفاده شود تا از زنگ زدن فنر جلوگیری شود.

 آیتم های اطلاعات دفتر تلفن کامل باشد

یکی دیگه از مشخصات یک دفتر تلفن خوب ایتم بندی مناسب چاپی هست . دفتر تلفن باید فضاهای لازم برای ثبت این اطلاعات داشته باشد . اطلاعات شامل ؛ نام و نام خانوادگی ، تلفن ثابت ، موبایل ، ایمیل و ادرس و کد پستی می باشد تعداد صفحات بیشتری داشته باشد یعنی در یک صفحه اطلاعات حروف خیلی کمتر باشد به این صورت که حروف های زیادی دریک صفحه قرار نگیرد زیرا خیلی از حرف ها مانند :الف،س و ... اسم های زیادی داریم ،اگر تعدادشان کم باشد این حروف پر می شود و مجبور می شویم از صفحات دیگر استفاده کنیم اگر تعداد صفحات زیاد باشد شما مجبور هستید که تعداد حروف کمتری در صفحه بگذارید و دست مشتری و استفاده کننده خیلی بازتر است.

 

تلفن-دفتر تلفن

استفاده از طراحی مناسب برای داخله دفتر تلفن مرغوب

زیبایی بصری داخل دفتر تلفن می تواند تاثیر زیادی در انتخاب یک دفتر تلفن خوب داشته باشد . که در طراحی دفتر تلفن باید مد نظر قرار بگیرد ، معمولات دفتر تلفن های خوب با داخله های دورنگ چاپ می شوند و کادر بندی مناسب و داشتن فضای کافی برای نوشتن مشخصات کامل دارند شماره تلفن از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. در طراحی جلد هم باید دقت کافی داشته باشیم که با توجه به استفاده سالیان متمادی از دفتر تلفن موجب خستگی و زدگی استفاده کننده نشود ، معمولا جلد های ساده با رنگ های ملایم می تواند گزینه مناسبی برای جلد دفتر تلفن باشد .

و استفاده از روکش سلفون و یووی میتواند به زیایی و دوام دفتر تلفن بیفزاید .

 

نظر خود را بنویسید

 تماس با پشتیبانی