ویژگی های کوله پشتی های استاندارد

ویژگی های کوله پشتی های استاندارد

دربین کیف ها ، کوله پشتی مناسب ترین انتخاب برای استفاده دانش‌آموزان است، چونکه دانش آموزان به طور روزانه باید کیف پر از کتاب و دفتر را حمل کنند بهتر است کیف استاندارد باشد و از حمل کردن کیف خسته نشوند.

پس بهترین گزینه کوله پشتی است چونکه به صورت دو طرفه حمل می شود فشار کمتری به ستون مهره ها وارد می شود. یک کوله پشتی مناسب تاثیر زیادی بر سلامت دانش آموزان دارد پس در انتخاب آن دقت کنید و کوله پشتی مناسبی را انتخاب کنید .

 

کوله پشتی پسرانه

کدام کوله پشتی مناسب تر است؟

در مرحله اول باید به وزن کوله پشتی توجه کنید وزن مناسب با جثه و توانایی خودتان یا فرزندتان انتخاب کنید، وزن کوله پشتی برای دانش‌آموزان دوره های ابتدایی راهنمایی و دبیرستان متفاوت است.

یک کوله پشتی جنس خوب بخرید

امروزه تنوع کوله‌پشتی ها زیاد است و در اندازه و جنس های مختلف در بازار موجود است ، باید در انتخاب جنس کوله‌پشتی دقت کنید که زود خراب نشود و تا پایان سال بتوانید از آن کوله پشتی استفاده کنید ، کوله پشتی هایی از جنس چرم و برزنتی از بهترین ها هستند زیرا مقاوم هستند و با شستشو و استفاده مداوم آسیب نمی بیند.

کوله پشتی با بند استاندارد

توجه کنید پهنای بند کوله پشتی باید ۵ سانتی متر باشد و به راحتی روی شانه دانش آموز قرار بگیرد تا روی شانه و بازو فشار وارد نشود و حمل آن آسان باشد کوله پشتی بگیرید که بند آن قابل تنظیم باشد تا بتوانید مطابق هیکل و جثه خود آن را تنظیم کنید ، حواستان باشد که بند کوله پشتی را کوتاه و بلند تنظیم نکنید، به کمر و شانه فشار وارد می‌شود به صورت قرینه تنظیم کنید تا هنگام حمل کوله پشتی دچار مشکل عضلانی و خستگی نشوید.

کوله پشتی باید بند کمری مناسب داشته باشد

بند کمری مناسب باعث می شود که فشار وارد شده بین ستون مهره های شانه کم کند و این فشار را بین استخوان لگن و مفاصل تقسیم کند تا فقط روی کمر فشار وارد نشود و حمل راحت تری داشته باشد پس در انتخاب بند کمری کوله پشتی دقت کنید.

 

کوله پشتی، حمل صحیح کوله پشتی

در هنگام حمل کوله پشتی این نکات را رعایت کنید

اگر کوله پشتی را به درستی حمل نکنید دچار مشکل می شوید، بند کوله پشتی را زیاد بالا و پایین تنظیم نکنید، کوله پشتی باید سه سانتی متر بالاتر از خط گودی کمرقرار بگیرد. وقتی که میخواهید کوله پشتی سنگین را حمل کنید ، کمر را راست نگه دارید و به سمت جلو خم نشوید. وقتی که میخواهید وسایلتان را در کوله پشتی بچینید حواستان باشد که وسایل فقط در یک طرف کوله پشتی قرار نگیرد، باید وزن کوله پشتی به صورت مساوی تقسیم شود تا به شانه ها فشار وارد نشود. هنگام حمل کوله پشتی دو بند کوله پشتی را روی دوش بیندازید ، دراین صورت وزن کوله پشتی به صورت مساوی تقسیم می شود و روی یک طرف فشار وارد نمی شود.

کوله پشتی را روی یک شانه نیندازید

اگر کوله پشتی با یک دست حمل شود و درساعات طولانی روی یک شانه قرار بگیرد دچار مشکلات عضلانی می شوید، به کمر وعضلات گردن فشار وارد می شود. 

این کار اشتباه است زیرا تمام وزن کوله پشتی به یک قسمت بدن منتقل می شود و فشار زیادی را وارد می کند و اگر این کار تکرار شود بدنتان دچار آسیب جدی می شود.

سعی کنید همیشه کوله پشتی راروی هر دو شانه بیاندازید.

هنگام گذاشتن و برداشتن کوله پشتی توجه کنید که روی ستون مهره ها و پاها فشار وارد نشود. بهتر است وقتی که می خواهید کوله پشتی را بردارید، کوله پشتی را دریک سطح اندازه کمر قرار دهید تا فشار وارد نشود و وقتی میخواهید کوله پشتی را بلند کنید کمر را خم نکنید ، بهتر است زانو را خم کنید تا فشار به مهره ها وارد نشود.

 

کوله پشتی مناسب دانشجویان

کوله پشتی دانشجویی مخصوص لب تاب

 

همه دانشجوها باید موقع خریدن کیف دقت کنند، چون قراره این کیف مدت زمان زیادی همراهتان باشد، این کیف نه تنها باید تمام معیارهای کیف مناسب را داشته باشد بلکه باید با استایل دانشجویی شما هم هماهنگی داشته باشد.

کوله پشتی یکی از مناسب ترین، بهترین و جادار ترین انواع کیف برای مدرسه و دانشگاه است. بااین مدل کیف دسترسی خیلی راختی به تمام وسایل و ابزار مورد نیاز برای کلاس های مختلف را دارید.

بند کیف

بند کیف دانشجویی و کوله پشتی باید ضخیم و پهن باشد. هرچه بند کیف شما پهن تر و ضخیم تر باشد، حمل کیف راحتتر است، بهتر است از کیف هایی که دارای بندی یک لایه نرم و بالشتک مانند هستند استفاده کنید.  

 

محل مخصوص برای نگهداری لپ تاپ

یک کوله پشتی دانشجویی خوب و مناسب، باید دارای یک محفظه مخصوص برای نگهداری از لپ تاپ باشد تا بتوانید با خیال راحت این ابزار مهم و کاربردی را با خود حمل کنید.  معمولا در کیف های داشجویی و کوله پشتی ها یک محفظه مخصوص لپ تاپ که دارای دو لایه ضربه گیر هست قرار دارد.

 

 

کوله پشتی

نگهداری کوله پشتی

برای نگهداری و طول عمر کوله پشتی باید از آن به خوبی مراقبت کنید ، کوله پشتی وسیله‌ای است که به مدت طولانی از آن استفاده می‌کنید و مثل هر وسیله دیگری کثیف می شود و بعد از مدتی نیاز به شستشو دارد، برای شستشوی کوله پشتی از هر مواد شوینده ای استفاده نکنید، با توجه به جنس کوله پشتی از شوینده مناسب استفاده کنید، بهتر است از آب ولرم به مقداری صابون برای شستشوی کوله پشتی استفاده کنید.

بعضی از کوله پشتی ها قابلیت شستن در لباسشویی را دارند ولی بعضی از آنها با توجه به جنس شان نمی شود که در در لباسشویی بیندازید و بهتر است در یک تشت بزرگ آب ولرم و صابون بریزید، کوله‌پشتی را چند ساعت در آن قرار دهید تا تمیز شود و سپس آبکشی کنید. کوله پشتی را در یک جای مناسب که هوا جریان دارد خشک کنید و برای مراقبت از زیپ آن از مقدار روغن چرخ خیاطی استفاده کنید تا زیپ خشک نشود و به راحتی باز و بسته شود.

 

کوله پشتی

نکات مهم خریدکوله پشتی

کوله پشتی سبک باشد و به کمر و ستون مهره ها آسیب نزند

بند کوله پشتی پهن باشد

بندهای کوله پشتی به شکل متقارن باشند

تسمه های آن قابل تنظیم باشد

دارای تحویه مناسب باشد که از عرق کردن جلوگیری کند

پد پشتی مناسب داشته باشد 

قابل شستشو باشد

کوله پشتی دارای محفظه بندی مناسب باشد

دراین مقاله نکات مهم درباره کوله پشتی را بیان کردیم

امیدوارم از این مقاله برای خریدن کوله پشتی مناسب و استاندارد استفاده کنید.

 

نظر خود را بنویسید

 تماس با پشتیبانی