چرا تخصص کافی نیست ؟

چرا تخصص کافی نیست ؟

در این مطلب به طور کامل شرح خواهیم داد که :

چرا تخصص به تنهایی کافی نیست ؟

فرض کنید که تخصص شما عکاسی است ، چیزی که مشخص است این است که یک عکاس 100% نیاز به آموختن قوانین عکاسی دارد و همچنین باید بر نرم افزار های ادیت و طراحی مسلط باشد .

فرض را بر این می گذاریم که این شرایط را دارید ، اما ! شما برای این که بتوانید کسب درآمد کنید نیاز دارید مهارت هایی نظیر مذاکره ، ارتباطات ، مدیریت مالی و ... دارید . بدین گونه است که شما به مرور زمان تبدیل به یک کارآفرین می شوید .

جواب این سوال { چرا تخصص به تنهایی کافی نیست ؟؟ } در همین مثال قرار دارد ، اینکه شما برای تبدیل شدن از یک خویش فرما به یک کار فرما نیاز دارید که بر بسیاری از مهارت ها تسلط داشته باشید چرا ؟؟ چون شما قرار است که مدیر و مالک کسب و کاری باشید که افرادی درون آن در حال فعالیت هستند و انتظار رشد دارند .

تخصص در کار

 

پیشنهاد ما به شما این است که برنامه ای برای اینگونه مهارت ها بنویسید و سعی کنید به مرور زمان خود را رشد دهید . سعی کنید الویت بندی کنید و آنها را به خوبی فرا بگیرید .

دیگر نکته مهمی که در این مطلب می خواهیم بررسی کنیم جنبه های دیگری از این موضوع را نشان میدهد .

 

کار آفرین کیست ؟؟

تعریفی که از یک کارآفرین داریم فردی مسر و مقاوم ، قوی و محکم ، انعطاف پذیر و مدیر است ؛ سوال اصلی این است ؟؟ آیا شما هم در شخصیت خود این موارد را دارید ؟؟

برای تبدیل شدن به یک کارآفرین باید شخصیت خود را رشد دهید ، این میسر نمیشود مگر اینکه به تجربه های جدید { بله } بگویید و شروع به آموختن کنید .

به طور کلی ماندن در یک وضعیت ثابت از خصوصیات کارآفرین ها نیست. کارآفرین ها به صورت مداوم با چالش های جدید روبرو هستند و از رویارویی با موقعیت های جدید نمی هراسند.

من چگونه مهارت های مکمل خود را افزایش دادم ؟

من به شخصه در طول زندگی به دنبال چالش ها و موقعیت های مختلفی برای افزایش مهارت های خودم بودم ، من به عنوان کسی که در حوزه فرهنگی فعالیت داشتم نیاز به مهارت های مکمل زیادی در این حوزه را برای خودم احساس میکردم .

از مذاکره با ارگان های بزرگ { را آهن و ... } تا ارتباط با مشتریانی که هریک از شهری متفاوت با من آشنا شده بودند . من این واقعیت را دریافتم که برای بقا در این صنعت باشد خودم را رشد دهم و به روز باشم .

 

الگو برداری کنید ...

 

الگو برداری در کار و موفقیت

 

الگو برداری کردن از بزرگان صنعت خودتان باعث می شود که از پیچ و خم های صنعت خود آسان تر گذر کنید و خود را سریع تر به مقصد نهایی برسانید .

تصور کنید زندگی ، طرز فکر و رفتار یک فرد موفق که مسیری را در 20 سال گذر کرده در اختیار داشته باشید ، در این حالت 100 % این مسیر برای شما زودتر خواهد گذشت . این مورد شاید ربط چندانی با موضوع مطلب نداشته باشد اما در ادامه صحبتی میکنیم که این ارتباط را بیشتر دریابید ...

با یک مثال ادامه میدهیم :

شما فردی هستید جویای کار و دنبال قدم گذاشتن در دنیای کسب و کار و کار آفرینی ، شما دو انتخاب دارید :

اینکه خودتان تمام راه را به تنهایی پیش ببرید و تمام مهارت ها را به تنهایی بیاموزید و همچنین تمام شکست ها را هم به تنهایی تحمل کنید .

یا اینکه فردی را انتخاب کنید که در صنعتی که قرار است در آن فعالیت کنید موفق است و در کنار آن 

شاگردی { کارآموزی } کنید . این خود به تنهایی یک دانشگاه است . چرا ؟

چون آن فرد به شما تخصص ، مهارت های مکمل ، علم ، درک و فوت و فن کار را یاد میدهد تا شما از تمام مراحل با قدرت و مصمم عبور کنید .

در واقع آن فرد وارد به رموز کار و چم و خم راه شما را راهنمایی کرده و به سرمنزل مقصود می رساند.  همچنین نیازی نیست شما یک راه را دوبار بروید و از اشتباهات او استفاده خواهید کرد و عبرت خواهید گرفت. ضمنا ممکن است آن فرد به اصطلاح فوت کوزه گری بلد باشد که شما آن را بلد نیستید.

این همان ربط است که گفتیم ، اینکه سعی و تلاش کنید تا مهارت های مکمل خود را روز به روز افزایش دهید تا در صنعت و حوزه کاری خود جزء نفرات اول باشید .

 

حرف آخر: نترسید ...

 

شجاعت

در گوش همه ما از کودکی این را گفته اند که احتیاط کن تا زندگی و زمان را بیهوده از دست ندهی ، اما آیا تا به حال کسی به شما گفته است که نترس و با شهامت به دل کار بزن و فقط به نتیجه فکر کن چون این مسیر است که خودش سنگ بر جلوی پاهایت میندازد و خودش هم مسیر رهایی از مشکلات را برایت باز میکند .

نکته مهم در اینجا این است که باید توجه داشته باشید که باید پافشاری کنید ، باید آنقدر بر روی تخصص و کاری که میکنید پافشاری کنید تا به مرور زمان نور های موفقیت را از راه دور ببینید .

هیچ وقت برای مسائل بی اهمیتی مانند حرف مردم از هدف خود دست نکشید و راه خود را کج نکنید تا از مسیر منحرف نشوید.

سوالی خنده دار ...

اگر چند سال فقط تحمل کنم یعنی همه چیز خوب و عالی میشه ؟؟ خیر 

اینطور نیست که شما بنشینید و منتظر زمانی باشید که همه چیز خوب میشه ، شما باشد تا دیدن موفقیت و نور های روشنایی از دور دست ها تلاش کنید تلاش کنید و تلاش کنید ؛ هرچه تلاش شما صادقانه تر و مستمر  باشد موفقیت هم زود تر به سراغ شما می آید .

 

 

در انتهای این مطلب امیدواریم جسورانه تلاش کنید و روز به روز موفق تر باشد .

باعث خوشحالی ما است که در صفحات مجازی  آموزش های ما را به صورت رایگان دنبال کنید .

 

نظر خود را بنویسید

 تماس با پشتیبانی