ده شغلی که در دنیا بیشترین تقاضا را دارد

ده شغلی که در دنیا بیشترین تقاضا را دارد

یک پلت فرم هست که برای پیدا کردن کار فعالیت میکند . این شبکه اجتماعی فعالیت خودش را در سال 2003 شروع کرده و الان نزدیک به 300 میلیون عضو و کاربر دارد که از 200 کشور جهان کاربرهای فعالی دارد . حدودا سی درصد از این افراد کارفرمایانی هستند که دنبال جذب و استخدام افراد هستند . مایکروسافت این شرکت را با یک قیمت نجومی در سال 2016 خریداری کرد .

شما هم اگر دنبال کار هستید میتوانید در این شبکه عضو شوید .

لینکدین امسال لیست ده شغل پرتقاضا را منتشر کرد :

1 - مهندسی نرم افزار

مهندسی نرم افزار از شغل های جدیدی است که برای توسعه و نگهداری نرم افزار های طراحی شده است . در واقع مهندسی  نرم افزار به بعد انسانی روش های  مهندسی نرم افزار توجه ویژه ای دارد ، و این امر این رشته را به یکی از رشته های پول ساز در دنیا تبدیل کرده است .

 

مهندس نرم افزار

2 - نمایندگی فروش

نمایندگی فروش شرکت های معتبر از جمله کارهای آماده هست که شما برای انجام آن ریسک بسیار پایینی دارید و فقط کافیست که امکانات اولیه مورد نیاز را فراهم کنید ، مابقی روند کارها و نحوه عرضه ، نحوه تسویه ، و حتی مدل فروش را شرکت در اختیار شما قرار میدهد .

به خاطر این اگر شما بتوانید نمایندگی فروش یک شرکت معتبر را بگیرید عملا 50 درصد راه را طی کردید .

معمولا هم شرکت های کلاس های دوره ای برای نمایندگان برگزار میکنند و شما میتوانید در جریان به روز ترین اطلاعات فروش قرار بگیرید .

از طرف دیگر خیلی از شرکت ها با دریافت تضامین و یا اعتبار سنجی به شما اعتبار کافی میدهند  و شما نیاز به سرمایه گذاری ندارید و دغدغه ریسک سرمایه گذاری نیز مرتفع میشود .

همچنین نیاز به هزینه تبلیغات محیطی و غیره نیز ندارید و اغلب شرکت ها به صورت فراگیر این کار را انجام میدهند

شما با دریافت یک نمایندگی با یک تیر چند نشان میزنید.

3 -مهندسی  مدیریت  پروژه

مهندسی مدیریت پروژه در واقع کنترل و اجرای هزینه های یک روند اجرایی هست که در پروژه های ساختمانی و راه سازی ، تولیدی ، بهداشت و سلامت ، و ... کار میکند.

مهندسی مدیریت پروژه نیز از شغل های پر تقاضا هست .

4 - مدیر بخش آی تی

کمتر سازمانی هست که بخش فناوری نداشته باشند ، بسیاری حوزه های مالی ، مدیریت نیروی انسانی . فروش و ... با آی تی انجام میشود ، امروزه بسیاری از شرکت های واحد آی تی فعالی دارند که اتفاقا نقش بسیار مفیدی در موفقیت سازمان دارد . 

پیش بینی سازمانها این است که دستمزد مدیران ای تی در سالهای اتی تا سه برابر شود .

5 - متخصص امور مشتریان

متخصص امور مشتریان

 

مشتری ها مهمترین دارایی های یک سازمان هستند . و برای نگه داشت یک دارایی با ارزش باید هزینه کرد .مدیریت CRM و یا همان مدیریت مشتری از حوزه های پرتقاضای سازمانها و شرکت ها هست .

6 - بازاریاب های دیجیتالی 

تمام فعالیت هایی که در فضای نرم افزاری برای بازاریابی انجام میشود را بازاریابی دیجیتالی میگویند . این فضا ها شامل یک وب سایت ، ایمیل ، فعالیت در شبکه های اجتماعی و ... هست .

الان فردی که قصد خرید یک کالا و یا خدمات را داشته باشد اولین کاری که میکند با گوشی خود یه امار از نوع کالا و مشخصات  و  قیمت میگیرد ، این یعنی اینکه مهمترین مدل فروش یک برند بازاریابی دیجیتال هست ، و این به این مهم منجر میشود که افرادی که در این حوزه تخصص دارند میتوانند به راحتی جذب بازار کار شوند و درامد خوبی کسب نمایند .

7 - پشتیبانی فنی شبکه 

امور مربوط به نگه داشت و توسعه شبکه های کامپیوتری بر عهده پشتیبان شبکه هست . با توجه به رشد شبکه های کامپیوتری این شغل از شغل های پر تقاضا محسوب میشود .

8 - تحلیل گر داده 

تحلیل گر داده کسی است که داده های خام را پردازش میکند و به صورت دانش در اختیار مدیران و تصمیم گیران سازمان قرار میدهد .

با توجه به رشد پژوهشی سازمانی در جهان این شغل جایگاه ویژه ای در سازمان ها پیدا کرده است .

9 - تحلیل گر مالی 

این روزها که بازار بورس داغ هست قطعا شما هم با افرادی در حوزه های اجتماعی روبرو شده اید که خودشان را تحلیل گر مینامند و از شما تقاضای وجهی میکنند که در قبال آن به شما تحلیل بازار بفروشند ، البته این خود اتفاق خوبیه ولی متاسفانه اغلب این افراد سواد کافی برای این کار ندارند .

تحلیل گر های مالی حرفه ای را معمولا بانک ها شرکت های بیمه ، کارگزاری های بورس و شرکت های سرمایه گذاری با حقوق بسیار بالا استخدام میکنند . 

افرادی که داری قدرت تجزیه و تحلیل خوبی دارند و به بازارهای مالی علاقه دارند و در رشته های مدیریت مالی ، مدیریت بازرگانی ، حسابداری و اقتصاد تحصیل کرده اند میتوانند وارد این حوزه بشوند .

10 - گرافیست

گرافیست

 

صنعتی شدن جامعه نان گرافیست ها را تو روغن کرده ، امروزه همه دنبال یه طراح هستند ، از تولید کننده محصولات فرهنگی گرفته تا تولیدات صنعتی و دنیای مد و پوشاک و صنایع دستی و صنایع بسته بندی و همه و همه به یک گرافیست و طراح نیاز دارند ، و بازار تقاضای این شغل به شدت پررونق هست .

البته باید مد نظر داشته باشید که الان دنیا دنیای یونیک و خاص بودن هست ، تمام صنف های که گفته شد دنبال طراح های خاص هستند که بتوانند محصولات و بسته بندی های  متمایز ارائه نمایند ، قطعا یکی از راه های موفق بودن در این رشته باسواد بودن و خلاق بودن است .

 

این های شغل های پرتقاضایی بودند که در سطح جهانی مورد نیاز می باشند . ولی در حوزه کارافرینی نمیشود نسخه واحد پیچید . هر فرد در هر شرایطی تحصیلی و محیط جغرافیایی و داشتن سرمایه و نداشتن سرمایه میتواند با مطالعه محیط اطراف خود و کشف نیازهای نهفته جامعه برای خود شغل راه اندازی کند و یا سرویسی را به شرکت ها و سازمانها بدهد که منحصر به فرد باشد و بتواند درامد سرشار کسب نماید .

در دنیای مدرن محدودیتی وجود ندارد که شما چون این مهارت ها را ندارید بازنده باشید ، باز هم تاکید میکنم با هر سطح توانایی مطمئن باشید افرادی هستند که به توانایی شما نیاز دارند  و حاضرند هزینه پرداخت کنند و از شما کالا و یا سرویس دریافت نمایند .

 

فرهاد جهانگیری

کارافرین برتر سال 1391 و 1392 

موسس برند کشوری چیترا 

مشاور راه اندازی کسب و کار 

نظر خود را بنویسید

 تماس با پشتیبانی