نکات مهم در انتخاب خودکار

نکات مهم در انتخاب خودکار

خودکار از آغاز تا پایان ما...

خودکار اولین وسیله‌ای است که اسم ما را به طور رسمی در سیستم زمان ثبت می کند و این به معنای شروع ماست و و این شروع قشنگ ادامه دارد تا اینکه ما خودکار را به دست میگیریم و یاد میگیریم بنویسیم، 

مینویسیم از هر چیزی...

آغاز زندگی مشترکمان را با خودکار ثبت میکنیم ...تولد فرزندانمان را ... و همچنین ادامه دارد کار ما با خودکار تا اینکه خودکار از دست ما می افتد و پایان ما با خودکار ثبت می گردد.

 

خودکار در انواع مختلفی در بازار موجود است ولی با این وجود انتخاب یک خودکار مناسب به این راحتی ها نیست، باید در انتخاب آن دقت کنیدو نکات متعددی را در نظر بگیرید. باید به جزئیات خودکار، مثل اندازه سرقلم، نوع جوهر و رنگ آن توجه کنید و سپس خودکار مناسبی را انتخاب کنید.

اگر دنبال خودکاری مناسب با سبک نوشتاری خود هستید به این نکات توجه کنید

 

خودکار مناسب

 

خودکار

یکی از شناخته ترین انواع قلم، خودکار است. جوهری که در خودکار استفاده شده از یک نوع روغن است که خیلی سریع خشک می شود و به همین دلیل هنگام نوشتن ، جوهر پخش نمی شود. غلظت این جوهرها باعث می شود که هنگام نوشتن ، حوهر کمتری مصرف شود و به همین دلیل خودکار ماندگاری بالاتری نسبت به قلم های دیگر دارد.

تاریخچه خودکار

خودکار اولین بار توسط john j. Loud در سال ۱۸۸۸ میلادی اختراع شد. جان برای اینکه بتواند روی چرم های دباغی شده ی خودش بنویسد ، به فکر اختراع خودکار افتاد و خودکار را اختراع کرد.

به جزئیات خودکار توجه کنید

شکل ظاهری خودکار بهترین نوع خودکار، خودکاری است که از لحاظ فیزیکی در میان دست و انگشتان به راحتی جا بگیرد و خوش دست باشد. خودکارهای کشیده و پهن این خصوصیات را دارند. خودکاری با جوهر روان داشتن یک خودکار با جوهر روان برای راحتی در نوشتن خیلی موثر است و درهنگام نوشتن فشار کمتری روی دست وارد می کند و نوشتن شما را کمتر خسته می کند. خودکارهایی که نوک توپی دارند داری این ویژگی هستند. این خودکارها برای کسانی که مدت زمان زیادی می نویسند ، مناسب است زیرا با این خودکارها کمتر خسته می شوند.

 

خودکار

کدام سطح مقطع خودکار مناسب است؟

خودکارها سطح مقطع سه گوش و دایره ای دارند ، که سطح مقطع دایره ای مناسب تر است‌. اما این انتخاب خود شماست... با توجه به اینکه با کدام خودکار حس بهتری دارید. بهتر است خودکار رادر دست بگیرید و آن را امتحان کنید ببینید کدام خودکار در دستتان راحت تر است. خودکار را از لحاظ وزن ، پهنا و نحوه ی قرار گرفتن در دستتان آن را ببینید و مناسب ترین خودکار را انتخاب کنید.

انتخاب بدنه ی خودکار

خودکارها از جنس بدنه ی مختلفی ساخته شده اند‌. از میان انواع جنس های خودکار، خودکاری که سبک باشد ودر جامدادی به راحتی جا بگیرد وجوهر پس ندهد، مناسب ترین است. بدنه خودکارها از جنس ؛ پلاستیک، چرم، سرامیک، آلومینیوم، چوب و استیل ساخته شده است.

به وزن خودکار دقت کنید

یک خودکار خوب و ایده آل باید وزن مناسبی داشته باشد، خودکاری مناسب تر است که نه زیاد سنگین و نه خیلی سبک باشد، خودکارهای سبک به راحتی در دست جای نمی گیرند و هنگام نوشتن در دست می لغزند و برای اینکه ثابت در دست نگه دارید باید فشار زیادی را وارد کنید. خودکارهای سنگین نیز فشار زیادی به دست وارد می کند و باعث می شود که دست خسته شود و توان نوشتن نداشته باشد. خودکارهایی که نوک و پایین آن سنگین تر است برای نوشتن روی کاغذ مسلط تر است و مانع از سرخوردن خودکار روی کاغذ می شود و فشار کمتری روی دست وارد می کند . اما خودکارهایی که قسمت بالای آن سنگین است ، غیر استاندارد هستند و در هنگام نوشتن باید فشار زیادی به دستتان وارد کنید وبرای سلامت انگشتان مناسب نمی باشد. پس درانتخاب وزن مناسب خودکار دقت کنید و قبل از انتخاب خودکار رادر دست بگیرید و امتحان کنید تا مطمئن شوید که هنگان نوشتن با آن راحت هستید و خودکار به راحتی در دستتان جای می گیرد.

 

خودکارهای خوش دست

معمولا هر کس با توجه به نوع گرفتن خودکار در دستش خودکار مناسب خود را انتخاب می کند که هنگام نوشتن حس خوبی داشته باشد و از نوشتن خسته نشود. خودکارهای ارگونومیک آن دسته از خودکارهای خوش دست و استانداردی هستند که برای کاهش خستگی دست مناسب است. این خودکارها از یک تیکه گاه لاستیکی ، شیار دار، نرم یا سخت ساخته شده است که باتوجه به گرفتن خودکار در دستتان می توانید آن نوعی که برایتان بهتر است انتخاب کنید.

 

خودکار اورگونومیک

 خودکار ارگونومیک

خودکار ارگونومیک خودکاری است که در آن اصول ارگونومیک رعایت شده و متناسب با ساختار بدنتان ساخته شده است، این خودکارها به گونه ای طراحی شده است که با در دست گرفتن آن به ماهیچه ها و مفاصل دست کمترین فشار وارد می شود. ازویژگی های خورکار ارگونومیک ، شکل و حالت آن است که بلند هستند وقطر تقریبا زیادی دارند، این خودکارها کمترین فشار را روی عضلات دست وارد می کنند ولی خودکارهایی که قطرشان کم است و باریک هستند جزء خودکار ارگونومیک محسوب نمی شوند.

خودکار ارگونومیک برای چه کسانی ضروری است؟

کسانی که در هنگام نوشتن به قسمت مچ دستشان فشار وارد می شود

کسانی که در طول روز ساعات زیادی را مشغول توشتن هستند

کسانی که عضلات دستشان خیلی کوچک یا خیلی بزرگ است 

برای انتخاب خودکار به این نکات توجه کنید

خودکار به راحتی روی کاغذ حرکت کند جوهر در یک سطح صاف و یکنواخت جریان داشته باشد

با گرفتن خودکار در دست حس خوبی داشته باشید و هنگام نوشتن احساس خستگی نکنید

اما برتری خودکارها نسبت به یکدیگر به سلیقه و راحتی شما بستگی دارد شما با کدام خودکار راحتترید، بعضی از افراد نوشتن با خطوط نازک تر و بعصی از افراد خطوط ضخیم تر را ترجیح می دهند.

ویژگی یک خودکار خوب

نوک خودکار صاف و روان باشد و به راحتی روی صفحه حرکت کند نوک خودکار روی کاغد گیر نکند

غلظت جوهر به اندازه باشد و هنگام نوشتن روی دست و کاغذ ایجاد لکه نکند

خودکار به راحتی در میان انگشتان قرار بگیرد جوهر به پشت کاغذ نفوذ نکند

وزن خودکار خیلی سبک یا خیلی سنگین نباشد

جوهر سریع خشک شود

جوهری روان داشته باشد

 

امیدوارم  از خواندن این مقاله لذت برده باشید و این مقاله برایتان مفید بوده باشد

نظر خود را بنویسید

 تماس با پشتیبانی